1. Co to jest dildo?
  2. Krótka historia dilda.
  3. Dildo dla początkujących. Jakie wybrać?
  4. Dildo - rodzaje zabawek.
  5. Materiały, z jakich są wykonane dilda.
  6. Odpowiednia higiena przed i po.

Dildo to prosta i miła dla ucha angielska nazwa dla sztucznego penisa. Samo słowo pochodzi najprawdopodobniej z języka włoskiego od słowa „diletto” - przyjemność.  Zabawka ta - jak na dumnego penisa przystało - służy to penetracji, głownie waginalnej, ale można kupić również dildo analne.

Historia dilda

Już starożytni Grecy używali drewnianych dildo oblekanych miękką skórką. W historii mamy nawet polski wątek – w 2015 w Gdańsku znaleziono dildo z XVIII wieku. Jego unikatowość polegała na tym, że zostało zrobione z jednego kawałka skóry, dodatkowo pokryte zostało aksamitem dla (zapewne) lepszych doznań. Dlaczego wylądowało w latrynie? Możemy się tylko domyślać.

Jak wybrać dildo?

Tutaj należy odpowiedzieć sobie na pytanie czy chcemy dildo pojedyncze czy chcemy również sprawić przyjemność partnerowi i wtedy wybierzemy dildo podwójne. Idąc dalej w tym kierunku możemy wybierać pomiędzy prostymi lub fantazyjnie zakrzywionymi zabawkami. A może chcemy, żeby dildo było mocowane do uprzęży – bo również takie mamy w ofercie. Analne czy waginalne? Wariantów jest całkiem sporo, tyle ile ludzkich fantazji.

Jakie dildo wybrać na początek?

Jakie dildo wybrać na początek? To pytanie nurtuje każdego, kto rozpoczyna przygody z zabawkami erotycznymi. Dildo w przeciwieństwie do wibratora nie wibruje. Tutaj wszystko zależy od Ciebie i od tego, jak chcesz się zabawić. Sami nadajecie tempo i wybieracie głębokość penetracji. Można powiedzieć, że bierzecie sprawy w swoje ręce. Na początek sugeruję korzystanie z zabawek o standardowej wielkości w obwodzie, ale za to dłuższych, bo dają więcej satysfakcji. Zbyt duże dildo sprawi poczatkującym kłopot i może zniechęcić tym samym do dalszych eksperymentów, natomiast krótkie służy głownie do stymulacji punktu G jak na przykład realistyczne zabawki marki Toyz4Lovers. Dobrym rozwiązaniem jest np. dildo Intimrelax firmy Femintimate składające się z 3 dildo różnej wielkości.  Spory wybór ma również firma Alive, możecie wybierać np. pomiędzy Małym i Długim Johnem. Lub zacząć od Alfiego, który może wygląda niepozornie, ale ma w sobie potencjał.

Z jakiego materiału dildo wybrać?

Gadżety erotyczne najczęściej wykonywane są z silikonu medycznego, cyberskóry, szkła, metalu, jelly, gumy a nawet z granitu. Każdy z materiałów ma swoje wady i zalety. Silikon medyczny, szkło i metal są gładkie, nie posiadają i nie wchłaniają zapachu, można je sterylizować i dlatego są łatwe w utrzymaniu czystości, bezpieczne dla skóry i raczej nie powodują podrażnień. Łatwo je ogrzać do temperatury skóry. Natomiast cyberskóra i jelly są porowate i bardzo delikatne. Trudniej jest je utrzymać w idealnej czystości, mogą również zniszczyć się przy użyciu zbyt ostrych środków myjących. Sugerujemy jednak zainwestowanie w dildo z silikonu. Są gadżety, na których nie należy oszczędzać, a bezpieczeństwo i higiena są najważniejszym wyznacznikiem.  

Jak myć dildo?

 Jak dbać o naszego przyjaciela? Ważne jest, żeby do mycia używać mydła antybakteryjnego. Myć gadżety przed i po użyciu, spryskiwać środkiem przeznaczonym do pielęgnacji gadżetów erotycznych. W naszej ofercie znajdziecie bogatą gamę produktów do pielęgnacji gadżetów erotycznych.

No i równie ważne jest użycie odpowiedniego lubrykantu. Całkiem spory wybór znajdziecie tutaj.


Zdjęcie z zasobów Pixabay by KlausHausmann