Dlaczego warto wspierać polskie firmy w  ?

 Żyjemy w ciekawych  - aczkolwiek bardzo trudnych czasach . Doszliśmy do takiego magicznego punktu w którym każdy wybór- nawet wybór mydła do rąk, czy płynu do naczyń ma znaczenie, jest pewnego rodzaju deklaracją. Na ile jestem świadomym Konsumentem, na ile ważne są dla mnie aspekty ekologiczne? Jak dokonując  konkretnego zakupu mogę wspierać rodzime firmy.

Korzystając z wielu produktów, nie zastanawiamy się skąd pochodzi producent,  gdzie jest produkowany, jakie ma składniki . A warto temu się przyjrzeć. Poniżej trzy firmy, które są polskie, ekologiczne, naturalne i warto je wspierać .

  1. Yope – polska firma z potencjałem – zaskoczony?
  2. Dlaczego warto przyjrzeć się dokładnie kosmetykom Orientana
  3. Cztery Szpaki nowy wymiar mydła w kostce .

 

Yope  ma w swojej ofercie zarówno kosmetyki dla dorosłych i dzieci jak również bogata ofertę ekologicznych środków czystości. Tworząc receptury produktów stawiają na jakość , naturalność oraz dbałość o środowisko. Butelki nadają się do ponownego recyklingu, wiele produktów można kupić w opakowaniach uzupełniających . Korzystają ze składników z certyfikatem EcoCert a ich środki czystości maja certyfikat EcoLabel . W ofercie znajdziecie : kremy do rak, balsamy, mydła pod, płyny antybakteryjne do różnych powierzchni, płyny uniwersalne .

 

O firmie Orientana  już pisałam – to polska firma stworzona przez kobietę z myślą o innych kobietach. W ofercie mają  kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała . Produkty do kosmetyków są naturalne i w większości pochodzą z Dalekiego Wschodu. Czytając o neem, kwiatach lotosu, mango i  drzewie sandałowym trudno zgadnąć, że firma pochodzi znad Wisły . A jednak

 

Cztery Szpaki – rzemiosło mydlarskie w czystej postaci. Kosmetyki tworzone z pasją i wielkim oddaniem . Cztery Szpaki mają w swojej ofercie również olejki, kule do kąpieli,  szampony w kostce które doskonale sprawdza się w podróży – nie ma ryzyka, że coś się rozleje w walizce. Jest również seria mydeł dla mężczyzn  : Wyrwidąb i Waligóra . A  brodaci Panowie  mogą wykorzystać olejek  Brodymir  jako uzupełnienie pielęgnacji zarostu . Będzie miękki, lśniący