Prezerwatywy – co powinniście o nich wiedzieć?

Prezerwatywy – XXI wiek a ich zakup  nadal wywołuje zakłopotanie, nerwowe rozglądanie się dookoła, konspiracyjny szept do aptekarki.  Można oczywiście wszystko sprowadzić do żartu, zrobić z tego nawet niezły kabaret ale z drugiej strony jak się pomyśli o tym, jak ten temat jest sprzedawany młodzieży w szkole to już nie jest tak wesoło.

Podejdźmy więc do tematu merytorycznie, bez ideologicznego zadęcia, wychodząc z założenia, że sex is fun.  

Prezerwatywa to mechaniczny środek antykoncepcyjny i co ważne, jest to jedyny środek zabezpieczający przed infekcjami przenoszonymi drogą płciową. Przy założeniu, że jest stosowana zgodnie ze sztuką daje 98%   ochrony przed niechcianą ciążą i ewentualnymi zakażeniami.(1)

Rodzaje prezerwatyw

Wyróżniamy prezerwatywy męskie -te są bardziej popularne i  powszechnie dostępne. Maja różne rozmiary, kolor,  fantazyjne wzory i smaki.

Mamy również prezerwatywy damskie, które nie są tak powszechne ale spełniają taka sama rolę jak męskie. My mamy w swojej ofercie Pasante Female Non Latex .

Mamy również prezerwatywy analne – wykonane są z grubszego materiału.

Najważniejsze rzeczy o jakich należy pamiętać ?

- noszenie prezerwatywy w torbie lub w portfelu może zrobi wrażenia na chłopakach w męskiej szatni ale może również spowodować mechaniczne uszkodzenie a tym samym przestanie spełniać swoją podstawową, zabezpieczająca funkcje. Choć z drugiej strony opakowanie prezerwatywy  Love Match Classico jest bardzo dyskretne i cechuje się naprawdę iście włoską elegancją